Trening w Parze

Dlaczego trening w parze jest lepszy?

Czy nie zdarzyło Ci się, że opuściłeś trening, ponieważ nie miałeś ochoty, albo chęci aby go wykonać? Myślę, że tak, jest to dość często spotykane, szczególnie przy dłuższym trenowaniu. Motywacja zanika, a po uzyskaniu odrobiny efektu, odechciewa się nam dalej trenować. Trening w parze pomoże Ci z tym. Jest to nie tylko rywalizacja (a każdy z nas chce być przecież jak najlepszy), ale solidna mobilizacja i motywacja do działania.

 

Lepsze rezultaty

Przypadku, kiedy masz partnera treningowego, trening jest o wiele przyjemniejszy i wydajniejszy. Trenując w parze bądź grupie osiągniesz lepsze rezultaty i będziesz mieć lepszą motywację do działania. Pamiętaj jednak, aby na partnera do treningu wybrać osobę, która chce to robić. Nie można nikogo zmuszać, a jeśli taka osoba nie będzie miała chęci do ćwiczeń, spróbuj ją zmotywować, inaczej oboje możecie na tym stracić i zniechęcić się do treningów. To właśnie jedna z najlepszych korzyści płynących z trenowania razem – zawsze jest ktoś, kto Cię wesprze i pomoże. Dzięki temu szybko wrócisz na właściwy tor, gdy dopadnie Cię „przetrenowanie”, a co za tym idzie, nie zboczysz z wyznaczonego przez siebie celu i szybciej go osiągniesz.

 

Wzmocnienie związku

Wspólne treningi z drugą połówką też są bardzo dobrym rozwiązaniem na poprawę życia osobistego. Jeśli spędzacie ze sobą dużo czasu, to na pewno staracie się go jakoś urozmaicić. Wspólny trening zbliża i wiąże bardziej. Ponadto jest z pewnością lepszym zajęciem niż objadanie się na kanapie przy telewizorze. Dzięki takiemu zajęciu, lepiej się poznacie, co dodatkowo wzmocni wasz związek.

 

Co zyskujesz poprzez trening w parze?

Trening w parze, to przede wszystkim znaczne korzyści. Szybsze osiągnięcie celu, jeżeli współpraca dobrze się układa. Poprawa samopoczucia poprzez towarzystwo (o ile nie jesteś typem samotnika, ale nawet samotnicy potrzebują czasem towarzystwa). Niezastąpione wsparcie, pomoc i poprawa zdrowia psychicznego, a jeśli spojrzysz na ceny, to raczej zawsze jest to znacznie tańsza opcja. Także nie czekaj, znajdź sobie partnera treningowego i zacznij trenować lepiej!

 

 

Zapraszam do Kontaktu Chętnie odpowiem na każde wasze pytanie.

Trener Personalny Łukasz Kozdraś