O mnie

Kim Jestem… krótko o mnie

Jestem trenerem personalnym, którego przygoda ze sportem siłowym twa nieprzerwanie od niemal 15 lat. Coś, co początkowo było jedynie sposobem na spędzanie wolnego czasu, bardzo szybko przerodziło się w pasję, która zaowocowała zdobyciem uprawnień trenerskich, a w rezultacie ścieżką rozwoju zawodowego.

 

Moja historia

Swoją przygodę ze sportem rozpocząłem od sztuk walki. Treningi te, wzmacniając organizm i poprawiając sprawność ruchową, w ogromnym stopniu przyczyniły się także do rozwoju wewnętrznego – to właśnie tam kształtowałem samodyscyplinę, poznawałem i przekraczałem własne słabości. Dzięki tym treningom zrozumiałem, że jedyne, co może nas powstrzymać w osiąganiu założonych celów, to przeszkody, które istnieją tylko w naszych głowach. Wszystko jest możliwe, jeśli tylko motywacja dorówna pragnieniom. To, co udało mi się wypracować walcząc na macie, przynosiło rezultaty podczas stawiania kolejnych kroków na sportowych ścieżkach – nawet wówczas, gdy zrozumiałem, że największą satysfakcję daje mi modelowanie sylwetki, a ring ostatecznie zamieniłem na siłownię. Dlatego też, gdy postanowiłem zdobyć uprawnienia trenerskie, nie mogłem sobie pozwolić na akceptację półśrodków, rozwiązań pośrednich.

Postawiłem sobie poprzeczkę bardzo wysoko – uznałem, że trenerem zostanę pod okiem Radosława Słodkiewicza, którego osiągnięcia sprawiają, że w przestrzeni polskiej kulturystyki nie ma sobie równych. Na liście jego podopiecznych nie brakuje laureatów, zarówno mistrzostw Polski, jak i tych osiągających sukcesy na arenie międzynarodowej. Kurs, który ukończyłem, pozwolił też na doskonalenie swoich umiejętności pod okiem kulturysty Huberta Kulczyńskiego, wielokrotnego medalisty mistrzostw Świata i Europy. Jak brać przykład, to tylko od najlepszych. Ten, kto się nie rozwija, ten w końcu zacznie się cofać. Wychodząc z takiego założenia, od momentu zdobycia uprawnień trenerskich, nieustannie poszerzam swoje kompetencje. Wszystko po to, by moi podopieczni, bez względu na założone rezultaty, mogli je realizować nie tylko na bazie mojego doświadczenia, ale i regularnie pogłębianej wiedzy z zakresu treningu personalnego i dietetyki. W zakładce z Certyfikatami możecie zapoznać się z niektórymi z ukończonych przeze mnie kursów i szkoleń.

 

Umiejętności

Skoro już jesteśmy przy poszerzaniu kwalifikacji – z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym. Na tych studiach zapoznałem się ze specjalistyczną metodologią, dzięki której łatwiej mi poznać, zrozumieć, a nade wszystko – wspierać i pomagać człowiekowi w przekraczaniu różnych trudności, utrudniających rozwój osobisty. Zdobyta tam wiedza to nieoceniona pomoc w materii sportowej. Uzyskałem narzędzie, które przyczyni się do maksymalizacji efektów pracy każdego, kto zdecyduje się na trening pod moją opieką.

Jako trener preferuję intensywny trening, w którym dominują wolne ciężary. Nie dla wszystkich jednak priorytetowe muszą być mięśnie ze stali uszlachetniane podrzucanym w nieskończoność żelastwem. Dlatego specjalnie dla tych osób stosuję metody typowe dla treningu funkcjonalnego. Taki trening poprawia ogólną sprawność organizmu, wzmacniając tym samym mięśnie głębokie, co będzie miało zbawienny wpływ na ogólne samopoczucie. Na efekty nie trzeba długo czekać, już po kilku treningach odczujesz je w trakcie codziennego funkcjonowania . Siedzenie godzinami przy biurku przestanie być tak uciążliwe. Torby z zakupami, mimo, że cięższe, niż zazwyczaj, obciążą jedynie domowy budżet, zamiast kręgosłupa.

 

Jesteś tym co jesz

Nie będę owijał w bawełnę – żaden trening nie przyniesie oczekiwanych efektów, jeśli nie będzie wspomagany odpowiednią dietą. Odpowiednią, czyli przemyślaną, dobraną indywidualnie pod możliwości i zapotrzebowanie energetyczne podopiecznego. Dietą taką, która na stałe zmieni nawyki żywieniowe, zamiast jedynie zoptymalizować sylwetkę przed ważnym wydarzeniem rodzinnym, czy wakacyjnym wyjazdem. Dlatego też, najważniejszym dla mnie elementem diety jest… jedzenie tego, co się lubi jeść. Wystarczy zredukować ilość, bądź częstotliwość przyjmowanych produktów, a tak naprawdę nie zmieniając jadłospisu można stworzyć plan żywieniowy gwarantujący sukces. Jedząc to, co lubisz, możesz osiągnąć efekty, których z całą pewnością się nie spodziewasz.

 

Ty wiesz już całkiem sporo o mnie, prawda?
Wypadałoby więc, żebym teraz to ja dowiedział się czegoś o Tobie!

 

Zapraszam!

Trener Personalny Łukasz Kozdraś