Plan Dietetyczny

Plan Dietetyczny podstawą sukcesu

Dobrze dobrany plan dietetyczny to nieodłączna część procesu treningowego. Dzięki niemu dostarczysz organizmowi odpowiedniej dawki energii, witamin i minerałów, a także zaoszczędzisz czas i pieniądze. Taki plan uczy też dobrych nawyków żywieniowych, przyzwyczaisz się do jedzenia odpowiednich ilości o odpowiednich dla siebie porach. 

 

Z czym to się je?

Aby napisać plan dietetyczny, musisz przede wszystkim ustalić swoje cele. Niektórzy chcą zrzucić zbędne kilogramy, inni zyskać na masie i wadze. Można też ułożyć plan tak, aby nie tracić ani nie zyskiwać masy ciała. Kiedy wiesz już jaki jest Twój cel, Trener Personalny wypyta Cię o Twój styl życia, nawyki, potrzeby. Trener musi wiedzieć o alergiach i wszelkich dolegliwościach żywieniowych i zdrowotnych. Bardzo często jest tak, że nie możemy zjeść wszystkiego, co byśmy chcieli, ponieważ może nam to bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Kolejnym etap to wyliczenie odpowiedniego zapotrzebowania kalorycznego – BMI. Zapraszam do przeczytania wpisu na moim blogudieta na masę🤳. Znajdziesz tam pomoc jak obliczyć BMI. Uwierz mi, że nie jest to takie skomplikowane, na jakie wygląda.

Wiesz już jaki jest Twój cel i jakie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Możesz już przystąpić do określenia tego, co powinno znaleźć się w jadłospisie, a także ustalenie odpowiednich czasów posiłków. Trener pomoże Tobie z zaplanowaniem każdego posiłku, pokaże jakie produkty można zastąpić innymi, a których nie powinno się spożywać. Wszystko dostosowane do Twoich preferencji i potrzeb.

 

Co zyskujesz

Układanie planu dietetycznego samodzielnie, kiedy nie posiadasz specjalistycznej wiedzy ani doświadczenia jest bardzo pracochłonne. Aby to zrobić, musisz najpierw nauczyć się jak to wykonać poprawnie. Taki proces trwa długo i często popełniane są błędy, albo co gorsza – nie przynosi to oczekiwanych rezultatów. Trener Personalny jest wykwalifikowanym specjalistą, posiada wiedzę i doświadczenie w układaniu planu dietetycznego. Dzięki niemu, nie musisz martwić się o to czy, Twój plan jest dobry, ponieważ będziesz pod opieką trenera, który zadba o Twoje zdrowe odżywianie i bezpieczeństwo.

 

 

Zapraszam do Kontaktu Chętnie odpowiem na każde wasze pytanie.

Trener Personalny Łukasz Kozdraś